Prof. dr hab. n. med. Sławomir Jeka
Posiada umiejętności w zakresie kapilaroskopii potwierdzone certyfikatami kursów organizowanych przez EULAR (European League Against Rheumatism) oraz Certyfikat i Akredytację USG wydane przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i EULAR.
Autor licznych doniesień i publikacji naukowych krajowych i zagranicznych. Promotor 13 przewodów doktorskich. Pomysłodawca i inicjator kursów USG, kapilaroskopii i rezonansu magnetycznego organizowanych przez PTR w całej Polsce. Twórca i organizator pierwszego w kraju Programu Wykrywania Wczesnego Zapalenia Stawów. Organizator cyklicznych Konferencji Leczenia Biologicznego Chorób Reumatycznych w Polsce oraz Krajowej Konferencji Diagnostyki Obrazowej Chorób Reumatycznych i Monitorowania Leczenia Biologicznego.
Od ponad 20 lat główny badacz (PI, principal investigator) w badaniach klinicznych związanych z zastosowaniem leków biologicznych i terapii innowacyjnych w chorobach reumatycznych. Wielokrotnie pełniący funkcję Koordynatora Krajowego Badań Klinicznych . Pozytywnie zweryfikowany przez niezależne audyty oraz inspekcje, w tym FDA i CEBK.
Poznaj zespół KTI
W zespole KTI znalazły się wybitne ekspertki i eksperci w swoich dziedzinach.
Kliniczne Terapie Innowacyjne to zespół specjalistów reumatologów, którzy oferują szybką, nowoczesną i kompleksową diagnostykę chorób reumatycznych, skuteczną opiekę medyczną na każdym etapie choroby oraz nowoczesne terapie biologiczne i innowacyjne dostosowane do potrzeb chorego.
dr Katarzyna Gajewicz-Sawicka
Specjalista Reumatolog
- Specjalistka w zakresie reumatologii
- Starszy asystent Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr J.Biziela w Bydgoszczy
- Członek Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego
- Wykładowca na ogólnopolskich konferencjach reumatologicznych
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom lekarski otrzymała w 2013 r.
Od początku pracy zawodowej związana jest z Kliniką Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy, gdzie odbywała szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie reumatologii, uzyskując w 2021r. tytuł specjalisty. Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem pacjentów z choroba reumatycznymi, w tym także leczeniem biologicznym i innowacyjnym oraz uczestniczy w realizacji projektów badań klinicznych.
Posiada certyfikaty z zakresu ultrasonografii narządu ruchu oraz kapilaroskopii.
dr n. med. Rafał Wojciechowski
Specjalista chorób wewnętrznych, Reumatolog
- Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i reumatologii
- Zastępca kierownika Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy
- Przewodniczący Podsekcji Rezonansu Magnetycznego Sekcji Badań Obrazowych Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego (PTR)
- Przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PTR
- Autor i współautor publikacji z zakresu obrazowania metodą rezonansu magnetycznego, wczesnego zapalenia stawów, spondyloartropatii zapalnych i fibromialgii
- Wykładowca na ogólnopolskich konferencjach reumatologicznych
- Ekspert w dziedzinie obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MR) w spondyloartropatiach zapalnych
Prowadzi kursy i warsztaty dla reumatologów z zakresu diagnostyki spondyloartropatii zapalnych metodą rezonansu magnetycznego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Posiada certyfikaty ukończenia kursów ASAS z obrazowania metodą rezonansu magnetycznego, Sekcji Obrazowej PTR z zakresu ultrasonografii narządu ruchu i certyfikat umiejętności wykonywania kapilaroskopii
Od 2015 r. Główny Badacz w badaniach klinicznych związanych z zastosowaniem leków biologicznych i terapii innowacyjnych w chorobach reumatycznych.
Poznaj cały zespół KTI
Doświadczony
i zaangażowany zespół
Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów, którzy połączyli swoją wiedzę i umiejętności, aby zapewnić kompleksowe i skuteczne wsparcie oraz opiekę podczas całego procesu leczenia.
Innowacyjność
Kliniczne Terapie Innowacyjne wprowadziły na polski rynek usługi medyczne związane z komercyjnym leczeniem Pacjentów chorych na:
Z myślą o pacjentach
Wszystko co robimy , robimy z myślą o naszych Pacjentach . Staramy się aby Pacjent od samego wejścia czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie. Skuteczna terapia to wiedza i kompetencje lekarza, ale to przede wszystkim zaufanie i indywidualne podejście do chorego. Pacjent ma prawo do pełnej informacji , a decyzję o terapii podejmuje się po rozwianiu wszelkich wątpliwości.
25
lat doświadczenia
Zaufało nam już
>16 000
Pacjentów
Najczęściej zadawane pytania
Zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, aby rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości związane z KTI.
KTI to wyjątkowy punkt na mapie medycznej Polski
Wszystko co robimy, robimy z myślą o naszych Pacjentach. Staramy się aby Pacjent od samego wejścia czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie. Skuteczna terapia to wiedza i kompetencje lekarza, ale to przede wszystkim zaufanie i indywidualne podejście do chorego. Pacjent ma prawo do pełnej informacji , a decyzję o terapii podejmuje się po rozwianiu wszelkich wątpliwości.
Nie ustajemy w doskonaleniu i rozwijaniu wiedzy, biorąc udział w szkoleniach, sympozjach i kongresach. Świadomi dokonującego się postępu medycyny i technologii, stale podnosimy kwalifikacje, poszerzamy ofertę diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, zabiegów iniekcyjnych oraz terapii innowacyjnych w leczeniu naszych pacjentów.
Rezultaty